Fotograf ślubny z Krakowa radzi

Coraz większy i łatwiejszy dostęp do sprzętu fotograficznego oraz uproszczona obsługa coraz to bardziej wyspecjalizowanych aparatów fotograficznych spotkały się z coraz większym popytem na usługi związane z fotografią ślubną. Mimo to, jest to bardzo wymagająca i konkurencyjna dziedzina. Dlatego też stale podnosi się poziom realizowanych fotoreportaży ślubnych. Coraz popularniejsze stają się zdjęcia ślubne, które łączą w sobie elementy reportażu z pomysłową fotografią portretową, a fotograf ślubny realizuje nietypowe ujęcia.

 

Jako, że fotografia cyfrowa wyprzedza tradycyjną, fotograf z zawodu musi być także grafikiem. Mając do dyspozycji lepszy albo gorszy sprzęt, pracownię, ogólnie dostępne oprogramowanie,  musi wykrzesać z siebie coś specjalnego, by się wyróżnić. I to pierwsza i najważniejsza kwestia w wyborze fotografa na ślub. Jest bowiem wielka różnica między pstrykaniem zdjęć, a fotografowaniem. A sesje ślubne są szczególnym wyzwaniem.

 

Jak sprawdzić, czy mamy do czynienia z dobrym fotografem? Najlepiej obejrzeć kilka sesji ślubnych – w całości tak, aby nie dać się zwieść tylko najlepszym, specjalnie wybranym zdjęciom. Dlatego najczęściej, podczas pierwszego spotkania namawiamy naszych przyszłych Klientów, do zobaczenia naszych prac w całości.

 

Trzeba pomyśleć także nad budżetem, jaki chcemy poświęcić na ten cel, ponieważ rozbieżności cenowe w usługach fotografii ślubnej są bardzo duże. Jednak nie należy skrajnie oszczędzać w tym wypadku, ponieważ umiarkowanie wysoka cena, najczęściej idzie w parze z wysoką jakością aparatów, jakich wybrany przez nas fotograf ślubny używa. A to, wraz z jego profesjonalizmem i talentem, da nam gwarancję dobrej jakości, ciekawych i pięknych zdjęć ślubnych.

strona główna e-mail
Copyright © 2013 HALO FOTO, wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie fotografii bez pisemnej zgody HALO FOTO zabronione