Ewolucja fotografii ślubnej

Fotografia podobnie jak wiele dziedzin przeszła prawdziwą ewolucję. Po skonstruowaniu pierwszego aparatu fotograficznego za jego pomocą dokumentowano wygląd tylko najważniejszych osobistości, później decydowano się na fotografowanie doniosłych wydarzeń. Nie było to tak dawno, bo zaledwie 150 lat temu. Musiało upłynąć trochę czasu, by fotografia doszła do takiego stadium, w którym uwiecznia już także popularne zdarzenia, a nawet codzienne wyjątkowe chwile.

 

Śluby od zarania dziejów były szczególnymi wydarzeniami, które – stosownie do czasów – zawsze starano się uświetnić. Nic dziwnego, że fotografia wykształciła swą gałąź w postaci fotografii ślubnej. Na początku były to tylko portrety państwa młodych, ale bardzo szybko, wraz z coraz łatwiejszym dostępem do sprzętu fotograficznego, zaczęto w ten sposób dokumentować wszystko, co ze ślubem związane, czyli pojawiły się zdjęcia z przygotowań do ślubu, zdjęcia z ceremonii ślubnej, zdjęcia ślubne z kościoła, zdjęcia z wesela, a także zdjęcia ślubne w plenerze. Popyt na te usługi rozwinął się na tyle, by firmy fotograficzne wyspecjalizowały się ściśle w fotografii ślubnej.

 

Obecnie pamiątkę ze ślubu stanowią często setki, a nawet tysiące zdjęć. Umożliwiają to bardzo dobrej jakości aparaty fotograficzne i programy do obróbki graficznej, ale to, aby zdjęcia te stanowiły gustowną pamiątkę nie będąc tylko wyrazem kiczu, potrzebny jest profesjonalizm, zaangażowanie i kreatywność fotografa ślubnego.

strona główna e-mail
Copyright © 2013 HALO FOTO, wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie fotografii bez pisemnej zgody HALO FOTO zabronione