Przesądy, a fotografia ślubna

Decyzja o ślubie jest jedną z najważniejszych, jakie podejmujemy w ciągu całego swojego życia. Nic więc dziwnego, że wokół ceremonii ślubnej nagromadziło się wiele ciekawostek, wierzeń, wróżb i przesądów, które możecie traktować z przymrużeniem oka lub jako nieodłączną tradycję. Z tradycją jest związany wybór miesiąca na ślub. Od wielu lat najpopularniejsze są te miesiące, w których nazwie znajduje się litera „r”, a wśród nich najczęściej wybierane są: czerwiec, sierpień i wrzesień.

 

Na decyzję, oprócz tradycji, ma też wpływ pogoda. Nie jest to bez znaczenia także dla pracy fotografa ślubnego. Mniej znaną ciekawostką jest to, że najładniejsza pogoda jest w czasie pełni księżyca, więc warto to wcześniej sprawdzić. Wasze zdjęcia ze ślubu oraz fotografie w plenerze będą wówczas pełne blasku i pięknego światła.

 

Wśród innych obyczajów są także: zwyczaj obsypywania młodej pary drobnymi pieniędzmi; dbałość o to, by panna młoda miała przy sobie coś białego, błękitnego, coś pożyczonego, starego i nowego. Czasem jakiś spostrzegawczy fotograf ślubny zdoła uchwycić moment pokazujący kto kogo obrócił przy ołtarzu – bo ten będzie rządził w domu :)

Wszystkie przesądy i obyczaje ślubne mają zapewnić przyszłym małżonkom dostatnie i szczęśliwe życie, a nam wszystkim dobrą zabawę w czasie sesji ślubnych.

strona główna e-mail
Copyright © 2013 HALO FOTO, wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie fotografii bez pisemnej zgody HALO FOTO zabronione